دی جی مریم
313 طرفدار
دی جی مریم هنرمند شماره 152 ویکی صدا می باشد
  • دی جی مریم

    عکس دی جی مریم
  • دی جی مریم

    عکس دی جی مریم
  • دی جی مریم

    عکس دی جی مریم

بیوگرافی


محشر نصراللهی معروف به دی‌جی مریم (زادهٔ ۲۱ اردیبهشت ۱۳۶۵ در تهران) خواننده اهل ایران است.
او خوانندگی را از کودکی با تشویق پدر و مادرش شروع کرد و سازهای مختلف، آواز و اپرا را آموخت. در نوجوانی چندین کنسرت اختصاصی برای زنان را اجرا کرد که بیشتر به مولودی‌خوانی‌های مذهبی مربوط می‌شد، تا این‌که در اوایل دههٔ ۱۳۸۰ کاستی با صدای او در ایران منتشر شد. کاستی که هنگام اجرای آزمایشی سرقت شده بود. خواننده این ترانه‌ها با نام‌هایی چون دی‌جی مریم و مریم رها شناخته می‌شد، ولی هویت واقعی او مشخص نبود، هرچند تصاویری جعلی، کلیپی ساختگی و شایعاتی مختلف از او منتشر شده‌بود. حتی شایع بود که وی زندانی شده، ناخن‌هایش را کشیده و زبانش را بریده‌اند. البته نصراللهی پس از آن تحت فشار قرار گرفته، مدتی را در حبس خانگی به‌سر برد و حتی اقدام به خودکشی کرد. او در جریان مبارزات انتخاباتی ریاست‌جمهوری ۱۳۸۴کنسرتی را در حمایت از اکبر هاشمی رفسنجانی در سالن تختی ورزشگاه عضدی رشت برای زنان برگزار کرد که در آن حدود ۵ تا ۷ هزار نفر شرکت داشتند. نصراللهی یک سال بعد اظهار کرد که او را مجبور به برگزاری این کنسرت انتخاباتی کرده بودند. وی در سال ۱۳۸۵ در مصاحبه‌ای با بی‌بی‌سی اعلام کرد که از ایران خارج شده و قصد دارد فعالیت خود را در خارج از ایران ادامه دهد.
مصاحبه ای با دی جی مریم
مریم دی جی دختر نوجون و شادیه ، البته وقتی دیدمش خیلی سرو حال نبود و اتفاقات چند ماه گذشته و مهاجرت دمقش کرده بود. یک لنز سبز گذاشته بود و با کلاه لبه دار و موهای دم خرگوشی یکی ، دو تا از آهنگهای جدیدش رو اجرا کرد.
اونجا فهمیدم که عجب صدائی داره و سالها تعلیم دیده و واقعا ًهر وقت اراده کنه می تونه بزنه زیر آواز و به بهترین وجهی یک ترانه رو بخونه....

خوبی دی جی مریم؟
قربونت برم.
توی هفته گذشته... [ادامه]

آلبوم های دی جی مریم