فریمن
274 طرفدار
فریمن هنرمند شماره 159 ویکی صدا می باشد
  • فریمن

    عکس فریمن
  • فریمن

    عکس فریمن
  • فریمن

    عکس فریمن

بیوگرافی

صفحه رسمی فیس بوک فریمن www.facebook.com/Fariman.music
وب سایت رسمی فریمن www.fariman-music.com
توییتر فریمن www.youtube.com/Thefarimanmusic

فریمَن (Fariman) ، یکی از نوابغ موسیقی نوظهور ایران است. او به زبان انگلیسی آواز می خواند، و در چند کاری که ارائه کرده، سبک پاپ/راک را دنبال می کند. البته به گفته خود او، در سبکهای هاوس، جاز و بلوز نیز کار می کند.
فریمن فعالیت موسیقی حرفه‌ای خود را از هفده سالگی آغاز کرد. و گیتار آکوستیک (Acoustic guitar) را به عنوان اولین ابزار موسیقی خود انتخاب نمود و در زمانی که حدوداً بیست سال داشت، شروع به ضبط آهنگهای خود نمود.در طی چهار پنج سال گذشته، او موسیقی خود را به ایران و جهان عرضه نموده است، و اکنون در عرضه آهنگها و فن موسیقی خود به مرحله جدیدی رسیده است.
او می گوید: “من به صورت حرفه ای، چهار، پنج سال است که موسیقى را شروع کرده ام، بدون هیچ استادى. نوازنده پیانو و گیتار، آهنگساز و تنظیم کننده، شاعر و خواننده هم هستم که در مورد هیچ کدام استادى نداشتم. یعنی از ۱۷ سالگی موزیک حرفه ای را شروع کرده و تا الان که ۲۵ سال دارم، فقط کار موزیک کرده ام.”

او می گوید “جان لنون” (John Lennon) ، خواننده، آهنگساز و شاعر معروف انگلیسی و برجسته موسیقی راک، زندگی او را تغییر داد و دلیلی اینکه او موزیسین شده، لنون بوده است.می توانید ویدئویی از زبان خود او در همین رابطه در اینجا ببینید.

همانطور که گفتم، زبانی که او آهنگهایش را می خواند، انگلیسی است. خودش در این مورد می گوید: “به هرحال، این کار جدیدی است که در ایران تا حالا کسی انجام نداده. به نظر من، زبان انگلیسی متعلق به کشور خاصی نیست، یک زبان بین المللی و مربوط به همه کشورها است. فقط به وسیله این زبان است که میتوان احساسات و معانی جهانی از آفریقا گرفته... [ادامه]