لیلا فروهر
977 طرفدار

تگ ها

leila Status

نام های دیگر
سن
طرفدار
977
آلبوم ها
22
ترانه ها
242
گالری عکس
228
ویدئو
20
لیلا فروهر هنرمند شماره 57 در ویکی صدا می باشد.
برای تکمیل آرشیو لیلا فروهر ما را همراهی کنید.

آلبوم های لیلا فروهر

مرتب سازی بر اساس:

بیوگرافی لیلا فروهر [ویرایش]

کودکی:

لیلا فروهر متولد ۴ اسفند ۱۳۳۷خورشیدی است. وی در خانواده ای هنرمند از مادری هنرپیشه به نام فرنگیس فرحزادی به دنیا آمد. وی از ۳ سالگی به نقش آفرینی در تئاترهای مختلف در تئاتر سپاهان اصفهان در کنار پدر و مادر خود و ارحام صدر پرداخت. در ۵ سالگی اولین فیلم خود را به نام »مراد و لاله« و سپس در »خروس جنگی« بازی کرد. در کودکی در بیش از ۴۰ فیلم سینمایی نقش آفرینی کرد که معروف ترین آنها سلطان قلبهابا حضور محمدعلی فردین، آذر شیواو... بود. چند سال بعد خواهر لیلا به دنیا آمد که او را فریبا نامیدند.

آغاز کار هنری:

لیلا از ۳ سالگی کار هنری خود را آغاز کرد. در ۵ سالگی فیلم مراد و لاله، خروس جنگی نقش آفرینی کرد و سپس در ۹ سالگی در فیلم سلطان قلب هادر کنار محمدعلی فردین بازی کرد. موفقیت و هنر لیلا در فیلم سینمایی سلطان قلب ها تا حدی برای فردین دلنشین بود که تولد لیلا فروهر را در سندیکای هنرمندان برپا کرد. وی در فیلم من هم گریه کردم با بهروز وثوقی به نقش آفرینی پرداخت.

او همچنین در نوجوانی در فیلم های زیادی به بازی پرداخت. که می توان به فیلم هایی چون )رابطهٔ جوانی، همکلاسی، میهمان، شب آفتابی و..( اشاره کرد.

لیلا از ۱۴ سالگی خوانندگی را به طور حرفه ای آموخت و خواند. و خالق آثاری شد از جمله: شمیم، دو پرنده، کلاغ های خبر چین، قصهٔ عشق و...

مهاجرت:

لیلا پس از انقلاب ابتدا به فرانسه و سپس در سال ۱۹۸۸ به آمریکارفت، ساکن شهر لس آنجلس شد و به خواندن در کنسرت ها و تولید آلبوم جدید پرداخت. مخمل نازاولین آلبوم او است که در خارج از ایران منتشر شده است. قبل از انتشار آلبوم مخمل ناز وی خواستار تهیه و تولید آلبومی سنتی بود ولی به پیشنهاد همکاران و کمپانی ها این پروژه را به تعویق انداخت و اولین البوم خود را با نام مخمل نازبه بازار عرضه کرد که موسیقی ترانهٔ "ساقی" کار خود او بود. آلبوم مخمل ناز شامل ترانه های بسیار درخشان می باشد که مورد اسقبال عوام مردم قرار گرفت که می توان به موارد زیر اشاره...

بیشتر...