کانال تلگرام ویکی صدا

جدیدترین ترانه ها را از کانال تلگرام ویکی صدا
حمید غلامعلی Hamid Gholamali
حمید غلامعلی
نام های دیگر
سن
سال

Hamid Gholamali Statusبرای تکمیل آرشیو حمید غلامعلی ما را همراهی کنید.

آلبوم های حمید غلامعلی

بیوگرافی حمید غلامعلی [ویرایش]

سال تولد : 1346

محل تولد : تهران

حمید غلامعلی یکی از پایه گذاران موسیقی پاپ و خوانندگان صاحب سبک ایران است .

این هنرمند ارزنده از سن 7 سالگی فراگیری موسیقی را آغاز کرده و در نواختن آلات موسیقی از جمله پیانو و ویولون تبحر خاصی دارند . در سال 1359به گروه کر پیوسته و در سال 1363 در گروه کر نوجوانان رادیو فعالیت خود رابه عنوان خواننده آغاز کرده است .

از سال 1372 با اجرای قطعه مادر با آهنگسازی برادر خود ، آقای علی غلامعلی و شعر آقای لیوانی فعالیت خود را گسترش داده و تا کنون بیش از 500 قطعه موسیقی اجرا کرده است .

در طی این سالها ایشان در زمینه های تدریس موسیقی ، آهنگسازی ، نوازندگی ، طراحی ، نقاشی ، کارگردانی و... فعالیت هایی داشته اند و البته ایشان کارمند بانک نیز میباشند .

آلبوم های : بیاد تو ، خلیج فارس ، حریم عشق ، دیباچه عشق ، قبیله عشق و مرداب تعدادی از آثار منتشر شده از ایشان میباشد .

با انتشار آلبوم «خلیج فارس» با صدای حمید غلامعلی در سال 74 توفانی تمام ایران را درنوردید و احیای مجدد موسیقی پاپ در ایران را نوید داد. پس از این توفان، پای حمید غلامعلی و خوانندگان دیگری شبیه او که به سبک موسیقی سنتی ایران نمی خواندند، به صدا و سیما باز شد و مردم ایران با صداها و نواها و اشعاری رو به رو شدند که پیش از آن از رسانه های رسمی کشور منتشر نشده بود .

شایان ذکر است که اولین کنسرت موسیقی پاپ در ایران در سال 1377 با همراهی حمید غلامعلی به مدت 7 شب در تهران اجرا شده است .

ضمنا ایشان درسال 1379 در کشور اسپانیا طی 2 شب متوالی به اجرای برنامه پرداخته اند که مورد استقبال فراوانی قرار گرفته است .

"برگرفته از وبلاگ اختصاصی حمید غلامعلی"

بیشتر...