*** این بیوگرافی رو از روی ویکی پدیا کپی کردم فقط برای اینکه یکی از کاربرا بجای بیوگرافی فحش نوشته بود و خواننده مورد علاقه اش رو تبلیغ کرده بود ***

متولد ۷ مهر ۱۳۶۱ ( ۲۹ سپتامبر ۱۹۸۲ ) و فارق التحصیل رشته هنر است.

مجید خراطها راه موسیقی را در خانواده‌ای پیش گرفت که هر عضو از خانوادهٔ او دستی بر هنر موسیقی دارند و ساز می‌زنند. مجید خراطها سه برادر و یک خواهر دارد که برادرانش نیز دستی بر هنر دارند. برادر بزرگترش دکتر سعید خراطها (جامعه شناس و آسیب شناس اجتماعی) علاوه بر تدریس در دانشگاه و ساختن ساز، خودش در نواختن (تبور، دف، پیانو) تسلط کامل دارد. مسعود خراطها برادر دیگرش نیز ساز ضرب می‌نوازد و وحید خراطها علاوه بر خوانندگی توانایی نواختن سنتور و پیانو را نیز داراست.

هنر موسیقی را با ساز‌های سنتی آغاز کرد. با نواختن تنبور شروع کرده و بعد هم به آموزش تار و سه تار پرداخت و سپس به سراغ سازهای کوبه‌ای رفت و در نهایت هم پس از فراگیری پیانو، گیتار و ویولون، بیشتر درگیر سازهای کلاسیک شد. وی با مرور زمان تسلط کاملی بر نواختن بیش از ۱۰ نوع ساز (تار، سه تار، تنبور، دف، پرکاشن , گیتار، گیتار لید، گیتار بیس، پیانو، ویلون و ...) پیدا کرد و همچنین با نبوغ و استعداد خوبی که در این زمینه داشت کلاسهای آموزش ساز خودش را دایر کرد. کار خود را با موسیقی سنتی در سال ۱۳۷۰ آغاز نمود و در سال ۱۳۷۶ پا به عرصه آواز سنتی گذاشت. پس از سپری کردن دوره‌های ردیف آوازی و همکاری در گروه‌های سنتی، به عنوان نوازنده و خواننده پا به دنیای حرفه‌ای موسیقی نهاد و پس از طی تلاش و کوشش در سال ۱۳۸۰ سبک خود را از سنتی به پاپ تغییر داد و این سبک را با کار در گروه‌های باران و اهورا دنبال کرد تا حرفه‌ای تر پاپ را ادامه دهد. در ضمن وی فارغ التحصیل رشته هنر نیز می‌باشد.

نتیجه این پرچمداری در موسیقی آلبومی بود به اسم "تنها ترین تنها" که شامل ۱۰ قطعه بوده و با همکاری مهدی ابراهیمی تهیه گشت و با استقبال چشمگیری مواجه شد.

آلبوم بعدی وی به اسم "زخم زبون" که شامل ۱۲ قطعه است با همکاری مهدی ابراهیمی و برادر وی وحید خراطها جمع آوری شد. این آلبوم نیز با استقبال گسترده تر همراه گشت و ترانه خاطره انگیز " مسافر " در بین هواداران وی و حتی مردم به یک ترانه خاطره انگیز بدل شد.

آلبوم‌های بعدی مجید خراط‌ها هم با نام‌های "وداع" و "آواره" هر کدام با هفت قطعه منتشر گردید که پیشرفت قابل قبول مجید خراطها در این دو آلبوم او را بیش از پیش محبوب تر کرد

زمستان سال ۸۸ زمانی بود که موفق ترین آلبوم مجید خراطها به نام " کنسل " و شامل ۱۰ قطعه روی سایت‌های اینترنتی قرار گرفت. پیشرفت چشمگیر مجید خراطها در این آلبوم به گونه‌ای بود که با استقبال بی نظیری همراه شد و رکورد دانلود اینترنتی را به خود اختصاص داد.

ولی در سال ۹۰ اتفاقات ناگواری برای مجید خراطها افتاد. آلبوم "حلقه " که قرار بود اولین آلبوم مجاز مجید خراطها شود و ایشان را پس از ۵ آلبوم، مجاز کند با اسم " حس خاص " بصورت غیر رسمی در سایتهای موسیقی کشور قرار گرفت و روند غیر مجاز ماندن مجید خراطها را یک سال دیگر به درازا کشاند

سرانجام در اسفند ۹۱ اولین آلبوم مجار مجید خراطها با نام " دیگه میرم " روانه بازار شد. این آلبوم که شامل ترک‌های تو غصه نخور، بلاتکلیف، دار و ندار، دیگه میرم، حلقه، تغییر کردی، نگران، بهونه، منو ببخش، تو عوض شدی، مسافر، تو آزادی، اشتباه کردم و خدانگهدار بود، در ۱۰ روز مانده به پایان سال انتشار یافت و طی یک هفته بعد از انتشار در رتبهٔ چهارم پرفروشترین آلبوم سال ۹۱ قرار گرفت.


ویرایش تاریخچه تغییرات بیوگرافی