کانال تلگرام ویکی صدا

جدیدترین ترانه ها را از کانال تلگرام ویکی صدا
مهدی یراحی Mehdi Yarrahi
مهدی یراحی
نام های دیگر
امپراطور موسیقی پاپ
سن
39 سال

Mehdi Yarrahi Statusبرای تکمیل آرشیو مهدی یراحی ما را همراهی کنید.

آلبوم های مهدی یراحی

بیوگرافی مهدی یراحی [ویرایش]

صفحه فیسبوک رسمیwww.facebook.com/mehdiyarrahii

 

مهدی یراحی در بیست و سوم آبان ماه سال یک هزار و سیصد و شصت در شهر اهواز متولد شد. 

علاقه اش به آهنگسازی زمانی شکل گرفت که بین سال های 10 تا 13 سالگی ضمن شرکت در مسابقات تلاوت قرآن، نا خودآگاه مجذوب موسیقی درونی آیه ها و آهنگ چینش کلمات بود.

بعدها دوران تحصیل در مقطع راهنمائی را همراه با دوست و هم کلاسی اش بهزاد رئیسی _ که تنظیم برخی از آثارش را بر عهده داشته است _ در حالی سپری می کند که تلاش های جسته و گریخته اما صادقانه ای دارد برای حضور در دنیای موسیقی، با این همه طی کردن دوره ی آموزش تئوری تحت نظر علی کسرائی که تنها معلم موسیقی اش بود، سرآغازی می شود تا علاقه اش را به صورت جدی تری پیگیری کند.

وی هم چنان نواختن سازهای گیتار و پیانو را کاملا تجربی فراگرفته و در نوازندگی آنها مسلط است.

در سال 1379 تصمیم می گیرد تا برای همیشه به پایتخت نقل مکان کند، سالی که هم زمان می شود با خلقت آلبوم هجرت که بعدها به خاطر سخت گیری های شخصی اش برای ارائه دادن یک مجموعه ی مطلوب و تاثیر گذار از آثارش و بروز برخی مشکلات از جمله عدم اخذ مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وقت، هرگز فرصت حضور در بازار موسیقی مجاز را پیدا نمی کند و برای همیشه نشنیده باقی می ماند.

اتفاقی که در سال 1381 و 1383 نیز مشابها برای آلبوم های تازه اش رخ می دهد کما اینکه وسواس و عقیده اش مبنی بر احترام گذاشتن به شعور شنیداری مخاطب _ بر خلاف جریان عرف _ باعث می شود سبک ارزشمند تری از موسیقی...

بیشتر...