کانال تلگرام ویکی صدا

جدیدترین ترانه ها را از کانال تلگرام ویکی صدا
ستار Sataar
ستار
نام های دیگر
عبدالحسن ستارپور
سن
72 سال

Sataar Statusبرای تکمیل آرشیو ستار ما را همراهی کنید.

آلبوم های ستار

بیوگرافی ستار [ویرایش]

بیوگرافی ستار

 

ستار (با نام اصلی عبدالحسن ستارپور) در آبان ماه ۱۳۲۸ در تهران متولد شد. او خواننده پرآوازه موسیقی پاپ فارسی و یکی از بزرگ ترین خواننده های ایران است. وب سایت رسمی ستار او را به عنوان "a true Persian music icon"( از چهره‌های واقعی موسیقی ایرانی ) معرفی کرده است [۱] و در جایی دیگر می گوید دوستان و خانواده اش او را "the Persian Frank Sinatra"( فرانک سیناترای ایرانی ) می نامند . شایان ذکر است که فرانک سیناترا خواننده و هنرمند بسیار مشهور قرن بیستم آمریکا است . این‌ها همه و همه نشانگر شایستگی و شان والای او در موسیقی است.

ستار، گوگوش، نسرین و مهستی اولین خوانندگانی بودند که پیش از انقلاب به طوررسمی از سوی دولت پادشاهی برای اجرای برنامه به کشورهای دیگر فرستاده شدند. در طول تمام مدت انقلاب و تا کنون، ستار تنها خوانندهٔ ایرانی است که هنوز به دربارها و جشن‌های رسمی دولت‌های دیگر دعوت می‌شود . ستار اولین خوانندهٔ ایرانی بود که با خوانندگان کشورهای دیگر در یک سالن برنامه اجرا کرد که از مهمترین این برنامه‌ها، می توان به کنسرت ستار با گروه بانی ام در دههٔ هشتاد و در شهر لندن اشاره نمود . یکی دیگر از فعالیت‌های بین‌المللی ستار، ضبط یک آلبوم باخوانندهٔ اسرائیلی Idan Raichel است . این خوانندهٔ معروف حتی در یک پیام ویدئویی از ستار نام می برد و از وی تشکر می کند.

محتویات 

ستار (با نام اصلی عبدالحسن ستارپور) در آبان ماه ۱۳۲۸ در تهران متولد شد. وی از همان دوران کودکی چالاک و خوش قریحه بود. دوران نوجوانی خود را مثل بسیاری ازهنرمندان و ورزشکاران در شهباز تهران گذرانیده است . ستارتحصیلات خود را در دبستان و دبیرستان اقبال به اتمام رساند و لیسانسش را در رشته اقتصاد بین‌المللی از مدرسه عالی بازرگانی دریافت نمود. او به زمینه‌های مختلف ورزشی و هنری بسیارعلاقه...

بیشتر...