کانال تلگرام ویکی صدا

جدیدترین ترانه ها را از کانال تلگرام ویکی صدا
اخبار به بهانه هجمه‌های برنامه‌ریزی شده اخیر به یک بانوی ترانه‌سرا خودى و غیرخودى‌سازى در سرزمین مادرى
کاور به بهانه هجمه‌های برنامه‌ریزی شده اخیر به یک بانوی ترانه‌سرا خودى و غیرخودى‌سازى در سرزمین مادرى

به بهانه هجمه‌های برنامه‌ریزی شده اخیر به یک بانوی ترانه‌سرا خودى و غیرخودى‌سازى در سرزمین مادرى 1744

  • ۱۳۹۴/۰۸/۲۶ ; توسط : a.n.ir

masoud-emami.jpg

[مسعود امامی - خواننده و ترانه‌سرا]

کارى به این نداریم که آیا جرم هنرى داریم یا نه؟ و آیا نوشتن -حالا در این مقال، صرفاً ترانه- در چارچوب فرهنگى و عرفى جامعه، به صرف اینکه چه کسى آن را اجرا مى‌کند را مى‌توان جرم دانست یا نه؟ با این هم کارى نداریم که آیا یک کار پاپ استاندارد، مجوزش را از اقبال عمومى‌اش مى‌گیرد یا از مهر مجوز نهادهاى تعریف شده ذی‌ربط‌اش.


با این یکى که اصلاً کارى نداریم که یک هنرمند را -که اتفاقاً تأثیر هنرش بر جامعه، او را درخور دریافت چنین لقبى قرار داده، نه صرفاً علاقه‌مندى‌اش به فعالیت در زمینه هنرى- مى توان ممنوع‌ال... هر اسمى نامید و آن را بخش‌نامه کرد یا نه.

آنچه اکنون حال ما را مى‌گیرد، آه ما را برمى‌انگیزد، برخورد با ادبیات ناامیدکننده‌اى است که در قبال آدم‌هاى موجه، اصیل و مودب صورت می‌گیرد و نگاه خودى و غیرخودى است که نتیجه‌اش جز دودى که چشم و حلق مهر و محبت را در سرزمین متبرک مادرى مى‌سوزاند، نیست.

مونا خانم برزویى را بیش از یک دهه است که مى‌شناسم. تا حدود زیادى به روحیات و خلق و خویش آشنایى دارم. همیشه مواظب لحن‌اش بوده، مراقب شخصیت‌اش بوده، مدافع سرسخت اعتقاد و هویت‌اش بوده، ادا در نیاورده، هواى هم‌صنفی‌هایش -به خصوص نورسیده‌ها- را داشته و به چارچوب‌هاى اخلاقى یک زن هنرمند وفادار و مقید بوده است.

اینها را گفتم چون هواى دیدن تخریب چهره مونا و موناها، براى آنهایى که از نزدیک‌تر این هوا را استشمام کرده‌اند، ابرى مى‌شود و دلگیر.

و البته معتقدم نام و اعتبار کسانى که براى احساس جامعه‌شان نقشى زده‌اند را با تیغ بى‌انصافى و اسید بى‌مهرى نمى‌توان از حافظه و قلب‌ها زدود. به امید مهربانى.

هنرمندان : مونا برزویی

نظرات : به بهانه هجمه‌های برنامه‌ریزی شده اخیر به یک بانوی ترانه‌سرا خودى و غیرخودى‌سازى در سرزمین مادرى

    No results found.

برای ارسال نظر در ویکی صدا می بایست ورود یا ثبت نام کنید.