5854

زندگی کن

رضا صادقی

دانلود آلبوم زندگی کن از رضا صادقی

کاور

امتیاز

( 61 )
لطفا صبر کنید...
 1. 0
 2. 0
 3. 0
 4. 0
 5. 0

تگ ها

  افزودن تگ
انتشار
25 اسفند 97
ارسال
faraz_music
پخش آلبوم زندگی کن پخش آلبوم

نظرات آلبوم زندگی کن توسط رضا صادقی

 • تصویر {garokind}
  garokind   #ترانه_باران #فصل_جدید رضا صادقی با #آلبوم_زندگی_کن

  آلبومی با چهارده قطعه که فروش خیره کننده ای را از روز نخست انتشار رقم زد، حاصل مجموعه همکاری های موفق خواننده، نوازندگان، آهنگسازها، تنظیم کنندگان، ترانه سرایان و عوامل تهیه و انتشار آلبوم است. با نگاهی اجمالی به این اثر میتوان فاکتورهایی فنی و غیر فنی را برشمرد که در موفقیت آن تاثیرگذار هستند.

  _محبوبیت مردمی خواننده که برآمده از ارتباط خوب و دوجانبه میان هنرمند و مردم می باشد. عدم وجود کانال ارتباطی واسط، عامل مهمی در ایجاد این رابطه بوده است.

  _ درک خوب خواننده از ترانه های اجرا شده. صرف نظر از تکنیک اجرا باید اذعان داشت که قطعه های این آلبوم زندگی و تجربه شده اند. این تجربه ها را میشد در مراحل تولید آلبوم در حالات خواننده مشاهده کرد.

  _جسارت ترک حاشیه ی امن. همکاری با هنرمندان جویای نام، تنوع سبکهای درامز در قطعات و البته بافت همگون پایبندی به سبک و دوری از کلیشه های پیشین، شنیدن این آلبوم را تبدیل به تجربه ای مطبوع می کند. هارمونی میان سازهای ناهمخانواده در قطعه هایی مانند ،،راحت رفت'' ، ،،بغض و باروت'' و ،،تلافی'' شاهدی بر این مدعاست.

  _مولف بودن خواننده که موجب انحصار آلبوم به سبک او میگردد. در کنار تنوع فضای ترانه ها، سلطه ی ساز تخصصی خود خواننده ،،گیتار'' مانع از تبدیل آلبوم به مجموعه ای پریشان شده است.

  _مطلع و مخرج خوب آلبوم که با ترانه ای پرانرژی آغاز میشود و با اثری خوش ساخت با محتوایی ،،غیر غمگین'' به اتمام میرسد حکایت از توجه به معانی در چینش قطعات دارد. همچنین توزیع دو ترانه ی محلی در بخش های اول و دوم آلبوم نشانگر وسواس به خرج داده شده هستند. شاید جمع تجربه های خوب از آلبوم های ،،همین'' و ،،یعنی درد''.

  _یکی از نکات قوت این مجموعه ترانه، پرداخت خوب میان ورس ها یا همان کروس کارهاست. توجه به اصول پرداخت خوب از جمله ملودی آسان و خوش خوان، جمله بندی آسان و عدم به کارگیری بیش از حد واژه ها ، به فراز بردن فضای کار در این قسمت از ترانه به هنگام سازچینی.

  _فاکتوری که باعث میشود چند آلبوم را در یک آلبوم تجربه کنیم گوشه های آوازی آشنایی است که خواننده در هنگام اجرا به خوبی به سبک و لحن منحصر به خود پیوند می زند. این گوشه ها سبک های ملودیک (برای شنونده) آشناییست که فضای قطعات را ملموس تر می نماید و آنها را آسانتر در ذهن مینشاند. به فضای ایجاد شده در قطعات ،،بذار عاشقت باشم'' ، ،،زندگی کن'' ، ،،تا بوده همین بوده'' و ،،راحت رفت'' توجه شود.

  _رونمایی بخشی از شاه بیت برخی قطعات پیش از انتشار رسمی آلبوم موجب شد مخاطبان لذت همخوانی با ترانه ها را تجربه کنند. این حرکت ایجاد یک حس تعلیق میان آشنایی و تجربه ی جدید برای شنوندگان کرد. بسیار هوشمندانه.

  _تنظیم چشمگیر قطعات را نمی توان نادیده گرفت. استفاده ی صحیح از صداها در جای مناسب خود. نکته ای که نباید فراموش کرد این است که صداها تنها برای نمایش در قطعه به کار برده نشده اند، بلکه کاملا در خدمت خلق فضای مناسب هستند. دستمریزاد به تنظیم کنندگان قطعات.

  کلام آخر: آلبوم زندگی کن به واسطه ی فاکتورهای متعدد فنی و حسی تجربه ای خاطره انگیز خواهد بود. هر چند هنوز جای شاهکاری مانند پاییز جاری در آن خالیست اما کماکان نقطه ی درخشانی در کارنامه ی رضا صادقی محسوب می شود و تکمیل کننده ی فصل جدید او می باشد.
  - پسندیدم - گزارش · ۱۳۹۸/۰۱/۰۴

برای ارسال نظر در ویکی صدا می بایست ورود یا ثبت نام کنید.